Home Hírek Folytatódott a tudatos építkezés – LU14 szezonértékelő

Folytatódott a tudatos építkezés – LU14 szezonértékelő

0
5

Fejlődés, összetartás és komoly előrelépés jellemezte a Pálos-Bognár Barbara által irányított LU14-es csapat 2025/2026-os szezonját. A lányok a bajnokság mellett sportszervezeti fordulókon is bizonyíthattak, miközben egyénileg és csapatként is szintet léptek. Vezetőedzőnk szezonértékelője következik.

„A 2013-2014-es születésű lányokból álló keretünk magja együtt maradt, melléjük hat új játékos érkezett, többen Érdről csatlakoztak hozzánk. Ahogy mindig, most is nagyon jól fogadta a csapat a változásokat. Remek érzés egy ilyen befogadó közösséghez tartozni, hiszen a lányok kitűnő egységet alkotnak. Az újonnan érkezők is dicséretet érdemelnek, mert hamar beleálltak a munkába, idővel teljesen magukévá tették a szemléletünket és a közös elveket.

A tavaly megkezdett munkát folytatva továbbra is a védekezésre, a játékosok egyéni fejlődésére – mind mentálisan, mind képességek terén –, valamint a páros kapcsolatok fejlesztésére helyeztük a hangsúlyt. Az év során hatalmasat léptünk előre védekezésben, nőtt a megállító faultok száma, és ezekből egyre több gyors lerohanást vezettünk végig jó döntésekkel.

Természetesen voltak hullámvölgyek is a szezonban. Előfordult, hogy egy előrelépés után úgy éreztem, kettőt léptünk vissza. Szerencsére ezek csak rövid időszakok voltak. Gyerekekről beszélünk, ezért teljesen természetes, hogy nem tudnak minden edzésen és mérkőzésen egyenletes, magas szintű teljesítményt nyújtani, hiszen az ő életükben is sok a változó tényező. 

Ami némi hiányérzetet hagy bennem, és amin szeretném, hogy még bátrabban dolgozzanak a lányok, az a távolabbi zónákból történő lövések vállalása, akár felugrásból, akár talajról. Fontos lenne, hogy ne csak betörésekből legyünk veszélyesek.

A tavaszi szezonban már számos játékelemben jelentős fejlődést láttam, de ami számomra különösen kedves, az a beállójáték fejlődése volt. Rengeteg jó labdát tudtunk adni a beállóknak, akik ezt szép helyezkedéssel és eredményes játékkal hálálták meg.

Összességében egy jó szezonon vagyunk túl. A lányok többsége rengeteget fejlődött, ugyanakkor a hiányosságokat is tisztán látjuk. Szerencsére a következő szezonban lehetőségünk lesz tovább dolgozni ezek fejlesztésén.

Köszönöm a szülőknek, hogy folyamatosan támogatják a gyerekek munkáját és a csapatot! Mindenkinek jó pihenést és feltöltődést kívánok a nyárra!” Pálos-Bognár Barbara, MBH LU14 vezetőedző