A Budaörsi Kézilabda Családban aligha akad olyan, aki ne hallotta volna már a hírt: Pinizsi Zoltán női ifjúsági csapata bronzérmet szerzett a korosztályos élvonalban! A lányok remek szezont futottak, az alapszakasz nyugati csoportjában a második helyen végeztek, 22 mérkőzésükből 18-at megnyerve. Védekezésük különösen kiemelkedő volt, hiszen a mezőnyben ők kapták a legkevesebb gólt. A ceglédi négyes döntőben aztán feltették a koronát teljesítményükre, és a dobogó harmadik fokára állhattak fel. A sikeres idényt vezetőedzőnk értékeli.
„Amióta az aktuális budaörsi női ifjúsági csapattal dolgozhatok, szinte minden évben sikerült javítanunk a helyezésünkön. Lépésről lépésre haladva egyre előkelőbb pozícióban zártuk a bajnokságot, és ez idén sem alakult másként.
A nyári felkészülés kezdetén tettem magamnak néhány fogadalmat. A legfontosabb az volt, hogy még több figyelmet fordítok a csapatra, valamint türelmesebben és konstruktívabban állok a lányokhoz.
A keretünk összetételében természetesen történtek változások. A tavaly rendkívül sikeres, ezüstérmes U18-as csapatunk szinte teljes egészében felkerült az ifjúsági korosztályba, őket pedig a szintén tehetséges és sokra hivatott 2006-os születésű játékosok egészítették ki. A szezon elején, a sorsolást látva valahol a 4–5. hely környékére vártam a csapatot, amely már az első pillanattól kezdve rendkívül becsületesen és lelkiismeretesen végezte a munkát.
Ahogy teltek a fordulók és gyűjtöttük a pontokat, egyre inkább hittünk benne, hogy ebben a szezonban még többre is képesek lehetünk. Mindezt úgy, hogy közben több játékos is távozott a csapatból. Hazai pályán kizárólag a későbbi bajnok Győr tudott legyőzni bennünket, miközben riválisainkkal ellentétben idegenben is stabilan hoztuk a kötelező győzelmeket.
A szezon talán legfontosabb fordulópontját a NEKA elleni hazai mérkőzés jelentette. Kilencgólos hátrányból sikerült felállnunk, és végül otthon tartani a rendkívül fontos két pontot. A folytatásban sem hibáztunk, így korosztályunk történetében először készülhettünk a Final Four hétvégéjére.
Óriási eredménynek tartom a megérdemelten megszerzett nyugati második helyet. Olyan kiváló csapatokat sikerült magunk mögött tartanunk, mint a korosztályos válogatottakkal teletűzdelt NEKA, a mindig erős Kozármisleny, az Alba, vagy a szerintem az egyik legjobb kézilabdát játszó Dunaújváros.
Következhetett tehát a ceglédi Final4 hétvége. Az elődöntőben sajnos nem sok esélyünk volt a stabil NB I/B-s kerettel és jelentős tapasztalattal rendelkező Debrecen ellen. Ellenfelünk megérdemelten jutott a döntőbe, ugyanakkor bíztunk benne, hogy a bronzmérkőzésen több lehetőségünk lesz a címvédő Kisvárda ellen. Míg ellenfelünk nem nevezhette legjobb játékosát, addig mi a szombati naphoz képest erősödni is tudtunk.
Remekül kezdtük a találkozót. A speciális taktikánkat fegyelmezetten végrehajtva megnyugtató előnnyel vonulhattunk az öltözőbe, ugyanakkor tisztában voltunk vele, hogy a fizikálisan rendkívül erős ellenfél ellen a második félidőben sem lesz könnyű dolgunk. A Kisvárda becsületesen küzdött, és vissza is kapaszkodott a mérkőzésbe, de érezhető volt, hogy a kispadunk mélysége és minősége ezen a napon nagyobb erőt képvisel. Ez végül döntő tényezőnek bizonyult. A legfontosabb pillanatokban helyén volt az eszünk és a szívünk, így megérdemelten akaszthatták a nyakunkba a bronzérmet, amelyért a lányok egész évben keményen dolgoztak.
Nagyon büszke vagyok rájuk! Bízom benne, hogy a kiöregedő és távozó játékosaink sok értékes tudással, élménnyel és tapasztalattal léphetnek tovább pályafutásuk következő szakaszába, a velünk maradókkal pedig újra nekivágunk egy hasonlóan eredményes szezonnak.”
– Pinizsi Zoltán, MBH LU20 vezetőedző

(Borító fotó: Bodnár Lajos, grafika: MKSZ)



