Budaörsi tehetségek

0
1415

Öt budaörsi fiatal kézilabdázó, akinek tehetsége és szorgalma a Magyar Kézilabda Szövetség szakembereinek érdeklődését és elismerését is kiváltotta. Szemmel tartott gyerekek, akik klubunkból indulva alázatos munkával a Komplex Tehetség Programon át egy nap akár a korosztályos nemzeti csapatokig juthatnak. 


Berecz Ábel (2009) az FU14/15-ös első osztályú csapatunk saját nevelésű, belsőposztos alapembere. Tehetsége már sokaknak feltűnt, rendszeresen bombázzák a legnevesebb akadémiák ajánlataikkal, mégis az általános iskola befejezéséig Budaörsön tervezi a folytatást. Az MKSZ Komplex Tehetség Programjának tagja, valamint a serdülő válogatott kiválasztón is előkelő helyen jár.
 
„Anno egy körben, országszerte több helyszínen válogatták a Tehetség Programba a 2009-es fiúkat. Rettenetesen izgultam a gyakorlatok előtt, de valahogy így is sikerrel vettem az akadályt. Kezdetben harmincan voltunk, idővel húsz fő alá szűkítették a keretünket. Mi is az iskolai szünetekben szoktuk találkozni, idén már háromszor rendeztek nekünk összetartást és még nyáron is lesz egy közös edzőtáborunk. Kecskeméten, Hajdúnánáson voltunk korábban, most legutóbb a tavaszi szünetben Gyálon tréningeztünk. Az első edzés mindig állapotfelmérésről szól, majd egyéni képzés, játékos gyakorlatok következnek és a legvégén egymás elleni játékkal zárunk. Közben január óta zajlik a serdülő válogatott kiválasztás is. Jelentős az átfedés a kettő között, a Tehetség Programos játékosok java résztvett ezeken a fordulókon is Tatabányán és Dabason. A harmadik kör előtt állunk, várjuk az eredményeket. Örülök, hogy ma már nyomás nélkül, felszabadultan tudok teljesíteni ezekben a helyzetekben. Motiválnak, lehetőséget látok bennük, de akkor se dől össze a világ, ha ez most még nem sikerül.” Berecz Ábel


Tamás Patrícia (2010) három és fél éve kézilabdázik Budaörsön. Jelenleg LU13/14-es alakulatunk átlövője. Az MKSZ Komplex Tehetség Program korosztályos alkalmainak állandó résztvevője. 

„Az előző szezonban vehettem rész a Tehetség Program kiválasztóján. Nem sokkal később 20-25 fő, köztük én is meghívást kaptam a központi edzőtáborba. Mióta kiválasztottak, az iskolai szünetek általában edzőtáborozással telnek Kecskeméten, Veresegyházán, Hajdúnánáson és Telkiben is jártunk már a 2008-2010-es születésű lányokkal. Folyamatosan monitorozzák a játékunkat, felmérések, közös edzések, egyéni képzések és mentális felkészítés teszi ki általában a programot. Most legutóbb a tavaszi szünetben Veresegyházán találkoztunk. Főleg posztspecifikus egyéni képzés zajlott, de az utolsó napon egymás elleni játékkal zártunk. Bízom benne, hogy sérülésmentesen a folytatásban is legjobbamat tudom nyújtani a klubomban és a Tehetség Programban is!”Tamás Patrícia 


Krajczár Adél Dalma (2010) Miskolcon kezdte a kézilabdát, de négy éve Budaörsön játszik. Irányító és szélső poszton is jól érzi magát, az LU13/14-es csapatunk vezéregyénisége. Az MKSZ Komplex Tehetség Programjának lelkes tagja. 

„A vezetőedzőm, Hornyák Ági és a korábbi szakmai felügyelőnk, Takács Gabriella ajánlására vettem részt a Tehetség Program kiválasztásán. Örülök neki, hogy sikerült meggyőznöm a Szövetség szakembereit a játékommal főleg úgy, hogy a legfiatalabbak közé tartozom, akiket meghívtak az edzőtáborba. Nálam két évvel idősebbek is tagjai ennek a közösségnek. Nem szoktunk egy percre sem unatkozni, két edzés és két elméleti foglalkozás sűrűsödik ilyenkor egy-egy napba. Folyamatosan formálódik a közösség, de mára van egy alap csapat, akik mindig meghívást kapnak. Azon dolgozunk, hogy egy nap közülünk kerüljenek majd ki a serdülő válogatott tagjai. Sok közöttünk a belső posztos játékos, de mindig lehetőséget kapok a bizonyításra. Hosszú út áll még előttem, de a visszajelzések bátorítanak, hogy jó irányba haladok. Azon leszek, hogy ez a folytatásban is így maradjon!” Krajcár Adél Dalma


Cserhalmi Ádám (2008) nyolc évvel ezelőtt Budajenőn kötött szoros barátságot a kézilabdával. 2021 nyarán igazolt a Farkasoktól Budaörsre Teimel Róbert csapatába. Jelenleg FU16-os alakulatunk irányítója, átlövője. Korábban az MKSZ Komplex Tehetség Program támogatója volt, jelenleg a serdülő válogatott kiválasztóin bizonyíthat. 

„A tanulás és a kézilabda is nagyon fontos számomra, jövőre már az Illyés diákjaként az iskolám is Budaörshöz köt majd. Pálos Gábor FU16-os keretével készülnék a mindennapokban, de alkalmanként lehetőséget kapok az FU15-ös fordulókon is. Szeretem, mert így még többet a pályán lehetek, növelhetem az éles játékpercek számát. Korábban mondhatjuk, hogy aktív résztvevője voltam a Tehetség Programnak. Több négy-öt napos összetartáson is részt vehettem, ahol edzéseken, felméréseken és mentális tréningeken képeztek minket, kipróbálhattam magam a korosztályom legjobbjaival. Kiütköztek hiányosságaim, például a védekezésem hatékonysága, ami még bőven fejlesztésre szorul. Jelenleg a serdülő válogatott kiválasztási folyamatának vagyok a részese. Egy hatvan fős bő keretet szeretnének összeválogatni őszre. A szakfelügyelőm és az edzőim elküldtek az első körbe, ahol továbbjutottam. Ott újra kiválasztottak, így kerültem a dabasi megmérettetésre. Az egyéni gyakorlatok kevésbé sikerültek jól, főleg, hogy szélsőként néztek meg, de az egymás elleni játékban a saját posztomon szerintem sikerült jó benyomást keltenem. Izgatottan várom az eredményeket!” Cserhalmi Ádám 


Gyopár Zalán (2010) Csik Ákos hívására Budaörsön kezdte a kézilabdát bő három évvel ezelőtt. Első látásra beleszeretett a játékba, hamar megtalálta a helyét klubunkban. FU13-as alakulatunk belső posztos játékosa, de FU14-ben is rendszeresen bevethető már. Tehetséget mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a korosztálya legjobbjaival a MKSZ Komplex Tehetség Program tagja.

„Tavaly egy székesfehérvári kiválasztó napon kerültem be a 2010-2011-es fiúk Tehetség Programos csoportjába. Nagyon örültem neki, hogy bizalmat szavaztak nekem, fontos visszajelzés volt számomra az eddigi munkámra. A húsz fős kerettel idén már kétszer találkoztunk Kecskeméten. A csapat egészét érintő kérdésekkel is foglalkozunk, de inkább egyéni képzésről szólnak a táborok. A klubunknál végzett edzésmunkánkról rendszeresen be kell számolni a Szövetség edzőinek, akik felmérésekkel követik a fejlődésünket, hogy mennyit érünk táboronként. Sok segítséget és tanácsot kapunk, hogy hogyan tudjuk a mindennapos edzésmunkát még hatékonyabbá tenni. Az elméleti tréningeken a céljaink, az egészséges életmód, a mentális egészség, a fókuszálás és a hatékony kommunikáció is szóba került már. Rengeteget lehet profitálni egy-egy ilyen alkalomból!”Gyopár Zalán